vesti24.mk

Tag : тимчо муцунски

ВЕСТИ

Муцунски: Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат

admin
Граѓаните ќе треба да одлучат во каква држава сакаат да живеат, држава со криминал, корупција или напредна прогресивна држава, со чесни луѓе, со луѓе кои...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Муцунски во Скопската Чаршија: Со обновата предвидуваме голема поддршка за развој на традиционалните занаети

admin
Кандидатот за пратеник за изборна единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, денес на 29.06.2020 година беше во посета на Старата Скопска Чаршија и на фејсбук...
ВЕСТИ

Муцунски: Со обновата предвидени се 5% од БДП да бидат издвоени во инвестиции за образованието

admin
Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, доц. Д-р Тимчо Муцунски, вечерва во live chat од Општинскиот комитет Аеродром, истакна дека со обновата е предвидено...
ВЕСТИ

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ посакува и лобира што побрзо Македонија да ги отвори преговорите со ЕУ

admin
Ние посакуваме што побрзо да се случи меѓувладината седница со Европската Унија и ние како политичка партија лобираме, Македонија што побрзо да ги отвори преговорите...
ВЕСТИ

Муцунски: Голема е веројатноста за блокада од Бугарија, а власта не сака национален консензус по тоа прашање

admin
За преговорите со ЕУ неопходен е консензус со оглед дека за време на преговарачкиот процес може да бидат променети повеќе владејачки гарнитури, но засега власта...
ВЕСТИ

Муцунски: Олабавувањето на мерките не треба да бидат изговор за одење на избори, сите анкети велат дека 75% од граѓаните не сакаат брзи прламентарни избори

admin
Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брри парламентарни избори, првеснтвено затоа што луѓето сеуште се исплашени...
ВЕСТИ

Муцунски: Владата шири лажни вести за цените на патарините

admin
Владата шири лажни вести за цените на патарините!Според Директорот на ЈПДП Китанов патарините во нашата земја се “најевтини во регионот”.Вистината е дека на пример во...
ВЕСТИ

Муцунски: Во делот на економијата ЕК има голем број на забелешки, ВМРО-ДПМНЕ постојано укажуваше на тоа

admin
Високиот функционер од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски во неговото гостување во емисијата Топ тема на телевизија Телма порача дека Извештајот од Европската Комисија за Република Македонија...
ВЕСТИ

Муцунски: Власта да не создава лажни очекувања, за почеток на преговорите ни се потреби суштински реформи

admin
Тимчо Муцунски, висок претставник на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Топ тема на ваша страна на ТВ Телма истакна дека власта не смее да...
ВЕСТИ

„Павле Богоевски да се повлече од функцијата пратеник поради нарушување на моралот и етиката“

admin
-Се согласувам со премиерот дека не треба да побара оставка од пратеникот Павле Богоевски, тоа би било стварно незрело, претседател на Влада да побара оставка...
ВЕСТИ

Муцунски: Во Македонија опаѓа квалитетот на живот, факт што ги принудува младите да се иселат од Македонија

admin
На денешната дебата во „Само вистина“ на Канал 5 тв, меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски рече дека во Македонија опаѓа квалитетот на живот, факт...