vesti24.mk

Tag : тина петрушевска

ВЕСТИ

Стационарот „Лајка“ никако да се отвори – Шилегов најави за септември, волонтерите бараат смена на директорката

admin
И по година и пол од нејзиното назначување, в.д. директорката на стационарот за бездомни животни „Лајка“ не успеа да стерилизира ниту едно куче. Со вакви...