vesti24.mk

Tag : тиндер

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Според Тиндер: Кои се најкомпатибилни хороскопски знаци?

admin
Најпопуларната апликација за запознавање – Тиндер, направи истражување, кои хороскопски знаци се совршени едни за други. Ова се заклучоците на компанијата според нивните истражувања за...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Тиндер ја засилува безбедноста- воведува „копче за паника“

admin
Платформата за нови познанства, Тиндер, воведува „копче за паника“ и други поставки кои ќе ја зголемат безбедноста на корисниците. Новите функции влучуваат итна помош, сигнал...
ЗАБАВА

Слично на Тиндер: Фејсбук воведува опција за онлајн запознавање

admin
Почнувајќи од денес, луѓето во Колумбија ќе можат да создадат свој профил за онлајн запознавање на „Фејсбук”, а веројатно, ваквата опција наскоро ќе биде достапна...
ЗАБАВА

Истовремено повикала 150 момчиња на состанок- сите дошле, но еве што направила таа

admin
Манекенката Наташа Апонте од Њујорк последниве неколку месеци преку социјалната мрежа Тиндер се допишувала со повеќе од 150 мажи, па договорила средба со сите нив...