vesti24.mk

Tag : тинејџер

ЗАБАВА

Јапонски тинејџер ја тужи државата, причината ќе ве насмее

admin
Јапонски тинејџер ја тужи државата околу своето право да игра видеоигри. Момчето кое претпочита да биде идентификувано само со името Ватару, има и поддршка од...
ЗАБАВА

Тинејџер по расправија постојано трескал врата, па казната од татко му нема да му се допадне (ФОТО)

admin
Животот со тинејџер кој секоја расправија ја завршува со трескање на вратата од неговата соба не е лесен, но еден родител пронашол начин како да...
ЗАБАВА

Неговата приказна воодушеви многумина: Тинејџер изгуби повеќе од 45 килограми благодарение на пешачење

admin
Мајкл Ватсон (18) пред две години западнал во рутина и за брзо време достигнал тежина од 152 килограми. Како што изјавил за Си-Ен-Ен, неговата самодоверба...
ЗАБАВА

ФОТО: Тинејџер преживеал 49 дена на отворено море, 125 километри оддалечен од брегот

admin
Тинејџер од Индонезија преживеал околу седум недели пловејќи на робарски чамец кој се откачил од пристаништето. Родителите на 19 годишниот Алди Новел Адиланг и Конзулатот...
ЖИВОТ

Влегле во напуштената мртовечница каде пронашле тајна соба и се запрепастиле од тоа што го виделе

admin
Клуд Боот направи погребална куќа во местот Бесемер во американската сојузна држава Албама, но кога во 2009, починал никој повеќе не влегол во неа. Кога...