vesti24.mk

Tag : Титаник

ЗАБАВА

На момче со аутизам му биле потребни 700 часа и 56.000 коцки да го направи ова ремек-дело, ќе ве воодушеви (ФОТО)

admin
И покрај тоа што поминаа стотици години од потонувањето на „Титаник“, многумина од нас многу добро ја познаваат трагичната приказна, најмногу заради истоимениот филм на...
ЗАБАВА

Титаник исчезнува, еден дел целосно го нема: Шокантни снимки на новата експедиција (ВИДЕО)

admin
Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување. Снимките кои ги објави Би-Би-Си станаа хит на Интернет, а...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Господине Груевски, Ве молам помогнете ми! Од 2006 година чекам вработување во МВР

Ferad Aruc
На денешното судско рочиште за предметот за изборни измами „Титаник“ беа прочитани СМС-пораки меѓу обвинетите Никола Груевски, кој е во бегство, и ексминистерката за внатрешни...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Доколку им се плати патот, децата ќе гласаат за Груевски”, Јанакиески во 2013 договарал гласови од децата од дом

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје утрово продолжи судењето за изборни измами „Титаник”, на кое се преслушуваат дел од преостанатите над 600 необјавени бомби како докази...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јакимоски и Јанакиески заедно влегоа во суд

Ferad Aruc
Ексградоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимоски утрово дојде да се пријави во Кривичниот суд, како дел од мерките кои му ги определи судот. Тој се...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Кажете дека брашното е канцерогено“, Јанакиески нарачувал инспекции во ромското маало во Струмица

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје, продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Јанкулоска вртела телефони по Белград за да провери дали сопругата на Бранко Црвенковски има имот во Хрватска

Ferad Aruc
По паузата, во кривичниот суд попладнево продолжи репродуцирањето на 1000 бомби од СЈО во предметот „Титаник“. Во една од нив, Протоѓер и’ нарачува на Јанкулоска...
СВЕТ

Се продава билет за крстарење со „Титаник“: Ако имате доволно пари може да отпловите во минатото

Ivana
Билет од познатиот брод „Титаник“ се продава за 25.000 фунти и брошура од 8.000 фунти, пишуваат светските меидуми. Ноќта меѓу 14 и 15 април 1912...
ЗАБАВА

Фотографии од “неуништливиот Титаник” кои долго време биле сокриени од јавноста

Ferad Aruc
Сè од неговата конструкција до последиците од неговото тонење, овие се ретки фотографии од “неуништливиот Титаник” кои ја откриваат големата трагедија. Помина повеќе од еден...
ЗАБАВА

Режисерот на Титаник конечно откри зошто Роуз не ја подели вратата со Џек кога потона бродот

admin
Режисерот на Титаник, Џејмс Камерон конечно откри зошто Роуз не ја подели вратата со која пловеше во океанот со Џек откако бродот потона. Имено, обожавателите...