vesti24.mk

Tag : титаносаурус

ЗАБАВА

Танзанија: Откриен сочуван скелет на титаносаурус

admin
Добро сочуван скелет на тревопасен диносаурус, пронајден крај река во Танзанија, разоткрива важни особености за еволуцијата на најголемите суштества кои некогаш живееле на Земјата –...