vesti24.mk

Tag : тито босниа

ЗАБАВА

Се огласи репортерот од Индонезија за CNBC со името Тито Босна кој стана хит во регионот- објасни како неговиот татко му го дал името (ФОТО)

admin
Репортер од Индонезија кој известува за каналот CNBC, стана вистински хит на Балканот, благодарение на неговата необична комбинација на име и презиме. Овој индонезиски новинар,...