vesti24.mk

Tag : тихи океан

ЗАБАВА

Французин започна неверојатен подвиг: Ќе го преплива Тихиот Океан, причината ќе ве воодушеви

admin
Францускиот пливач Бен Лекомт се обидува да стане првата личност која ќе го преплива Тихиот Океан, а во оваа авантура тргнал од Јапонија. Педесет и...