vesti24.mk

Tag : ТМРО

МАКЕДОНИЈА

Управниот суд разгледа 19 тужби од партиите

admin
Судечките совети во Управниот суд во текот на вчерашниот ден на јавни седници разгледале 19 од вкупно поднесените 28 тужби од партиите против решенијата на...
МАКЕДОНИЈА

ДИК ги одби сите приговори за изборите

admin
Државната изборна комисија (ДИК) ги одби сите поднесени приговори поднесени за првиот круг од Локалните избори што се одржаа во неделата. Портпаролот на ДИК Љупка...