vesti24.mk

Tag : товарни возила

ВЕСТИ

Укината забраната за товарни возила на правците Гостивар-Кичево и Маврово-Дебар

admin
Од 08:30 часот престанува важноста на забраните за тешки товарни возила на патните правци Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража и Крак-Маврово-Дебар, соопшти АМСМ. извор:курир.мк...