vesti24.mk

Tag : Тодоров

Uncategorized

Судот одреди 30-дневен притвор за напаѓачот на Тодоров

admin
Судија на претходна постапка му изрече мерка 30-дневен притвор на велешанецот Љупчо Стојановски кој вчера пукаше во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Претходно од...
Uncategorized

Тодоров: Гаранциите се резултат на политичкиот отпор на ВМРО-ДПМНЕ

admin
Никола Тодоров од опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека политичкиот отпор на нивната партија и 80 дневните најдолги и најмасовни протести на стотици илјади граѓани низ целата...