vesti24.mk

Tag : токсини

ЗАБАВА

Летен детокс: Оваа напивка ќе ви го прочисти телото од токсини и ќе ви го зајакне имунитетот

admin
Повеќето од нас во текот на карантинот уживавме во разни и честопати нездрави десерти. Сепак, дојде време да се излезе надвор, а многумина добија по...
ЗАБАВА

Овие намирници треба да ги користете за да ги отстранете штетните токсини од телото

admin
Одредени намирници се толку можни што неверојатно брзо ќе ги исфрлат сите отрови кои се насобрале во цревата и ќе го забрзаат метаболизмот. Затоа трудете...
ЗАБАВА

Моќни намирници кои ги отстрануваат штетните токсини од телото

admin
Време е на годишните одмори и вистинско време да се посветите на себе во вистинската смисла на зборот. Одвојте време да го препородите организмот, да...
ЗАБАВА

Овие симптоми укажуваат дека вашиот црн дроб е полн со токсини

admin
Токсините во црниот дроб предизвикуваат многу непријатни последици. Црниот дроб игра огромна улога во одржувањето на метаболизмот, неутрализирање на токсините и неговата состојба влијае на...
ЗАБАВА

Исчистете ги цревата од токсини со само една лажица од овој сируп

admin
Нашите црева се од особено значење и затоа е потребно повремено да се грижиме за нивно добро и квалитетно чистење од екскрементните остатоци. Потребно е...
ЗАБАВА

ВНИМАВАЈТЕ: Овие невидливи токсини ве трујат во домот

admin
Дали некогаш сте мислиле дека сте повеќе заштитени дома од штетна токсична изложеност отколку кога сте надвор? Всушност, воздухот во затворените простории обично содржи повисоки...
ЗДРАВЈЕ

Билките ги прскал со оцет, а кога ќе ја видите причината и вие ќе го пробате овој трик

admin
Разните хемикалии и токсини се сигурно последна работа која сакате да се најде во вашата градина и сигурно не сакате со такво нешто да ги...