vesti24.mk

Tag : толчник

ЗАБАВА

Не корнете го ова растение: Лекува разни болести, а вие го фрлате

admin
Толчникот расте како коров, налегнат над земјата со спуштени листови и стебленце со црвенкаста боја. Иако многумина не знаат, токму овој коров има исклучителна лековита...