vesti24.mk

Tag : Томахавк

СВЕТ

Русите ги претставија доказите: Ова е доказ дека акцијата на САД во Сирија беше целосно големо промашување

Ferad Aruc
Министерството за одбрана на Русија ги претстави деловите од проектилите кои што, како што велат, биле лансирани кон Сирија од страна на армиите на САД,...