vesti24.mk

Tag : Томор Морина

ВЕСТИ

(ФОТО) Судот не им дозволи на Османи и Нухиу да го посетат Морина

admin
Кривичниот суд ги одби барањата на вицепремиерот, Бујар Османи, и заменик министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, да го посетат поранешниот припадник на УЧК, Томор...
ВЕСТИ

Пристигна барањето на Србија за Морина, Дедај за ТВ21- Евентуална екстрадиција може да ги наруши меѓудржавните односи

admin
Србија и официјално поднесе барање за екстрадиција на поранешниот војник на ОВК, Томор Морина, кој беше уапсен минатата недела на граничниот премин Блаце. Од министерството...
ВЕСТИ

Османи од СДСМ: Во Македонија веќе две години немаме на власт Влада која сака да ги апси поранешни војници на УЧК

admin
Кривичниот суд во Скопје вчера ја отфрли жалбата на адвокатот Насер Рауфи, со која се бараше ослободување на поранешниот припадник на УЧК Томор Морина, кој...