vesti24.mk

Tag : том апручи

ЗАБАВА

ВИДЕО: 15 години прави вистински спектакл за Божиќ, но сега има неочекуван проблем

admin
Том Апручи од Њу Џерси сака да го слави Божиќ со голем стил. Оваа година тој на својата куќа поставил 300.000 светилки и синхронизирана музика,...