vesti24.mk

Tag : Тони Менкиноски

ВЕСТИ

Менкиноски во писмо до Каракачанов: Со процесот за признавање на македонското малцинство, ние вам на Бугарите ќе ви дадеме светлина за да имате подобра држава

admin
Во вечерашната емисија “Уредниците на Алфа”, адвокатот Тони Менкиноски говореше за отвореното писмо до вицепремиерот на Бугарија и министер за правда Каракачанов. Тој запрепастен од...
ВЕСТИ

Менкиноски: СДСМ не прифати формирање на Анкетна комисија која требаше да ја испита работата и трошењето на СЈО

admin
Катица Јанева има ограничен мандат согласно законот и тој мандат истекува и мислам дека со тоа е завршена нејзината историја. За жал, СДСМ не прифати...