vesti24.mk

Tag : Тони Трајкоски

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Продолжува судењето за случајот „ТНТ“

Ferad Aruc
Денеска во Кривичниот суд продолжува судењето за предметот на СЈО „ТНТ“, кој се однесува на уривањето на стамбено-деловниот комплекс „Космос“ на бизнисменот Фијат Цаноски. Според...