vesti24.mk

Tag : топење

ЗАБАВА

Земјата од 1994 година изгубила 28 трилиони тони мраз

admin
Од 1994 година од површината на Земјата се изгубени вкупно 28 трилиони тони мраз, а до овие податоци дојдоа британските научници кои користеле сателити за...
ЗАБАВА

Рекордно топење на Гренланд, мразот се губи седум пати побрзо отколку во ’90

admin
Топењето на мразот на Гренланд лани повторно се зголеми и го урна претходниот рекорд за 15 отсто, предупредуваат научниците. Според новата анализа, нивото на распаѓање...
ЗАБАВА

Доколку сакате успешна диета, овој зачин ви е гаранција за успешно топење на килограмите

admin
Употребата на циметот го намалува нивото на шеќер во крвта, не поттикнува претерано лачење на инсулин, што е важен фактор за успешно слабеење. Ако сакате...