vesti24.mk

Tag : топлина

ЗАБАВА

Младиот сликар со дела кои влеваат топлина: Мачуков е талентираниот професор чија уметност ги буди сите сетила (ФОТО)

admin
Дејан Мачуков е роден 23.07.1994 во Скопје. Моментално работи како професор по ликовна уметност во средно училиште во Богданци, Македонија. Во 2017-та година дипломира на...