vesti24.mk

Tag : топлотен удар

ЗАБАВА

Како да го заштитите вашето куче од топлотен удар и што мора да превземете?

admin
Согласно високите температури во овој период од годината за да ги заштитиме милениците важно е најпрво да ги препознаваме симптомите, за потоа да им ја...
ЗАБАВА

Слично е на сончаница но може да убие- Симптоми на топлотен удар

admin
Овие денови е пекол, од утре се најавени температури над 40 степени. Внимавајте бидејќи болниците се полнат, а топлотниот удар има симптоми како сончаница, но...
Uncategorized

Анастасија си легнала во дневната – Мајка и сакала да ја разбуди, ја полазиле морници

admin
Џенифер Абма од Америка доживеала хорор кога ја видела својата мала ќеркичка Анастасија која задремала во дневната соба. Таа отишла на попладневна дремка во дневната,...