vesti24.mk

Tag : топ вести

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Промените во ВМРО-ДПМНЕ не им се допаѓаат само на Заев и хотелската коалиција, затоа што тие ќе донесат до победа над мафијата

admin
Новите одлуки на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ единствено не им се допаѓаат на Заев и хотелската коалиција која одработува за него, се вели во партиското...
ВЕСТИ

Лазаров: Се случи политичка манипулација и инженеринг со состојбата со коронавирусот во Македонија

admin
Табелата од која се гледаат бројките како се движеле случаите до мај и како после тоа , е еден демант на целата политичка манипулација што...
ВЕСТИ

Вечерва пpивeдeни и мaлтpeтиpaни 30-деца од навивачката група „Комити“

admin
30-тина момчиња од навивачката група „Комити“ вечерва се приведени и однесени на распит во Полициската станица во Кисела Вода, дознава „Инфомакс“. Според нашите информации, момчињата...
ВЕСТИ

СДСМ и нејзините коалициони партнери можеби заборавиле, но опозицијата не заборава за ветеното, нестореното, а излажаното

admin
Септември поминува а од третиот пакет на мерки за подршка на стопанството од страна на влатада ,,ни ал, ни абер,,, објавува во свое соопштение до...
ВЕСТИ

Ковачев: Македонија е единствена која е во НАТО, а се стреми кон ЕУ, а се држи до носителот на комунистичката диктатура, Тито и Колишевски

admin
Во Договорот стои дека заедничката Комисија треба да работи врз основа на факти, а не врз мислење и тука да се зема во предвид комунистичката...
ВЕСТИ

Заев даде предлози за заменици-министри: Еве кои лица ќе бидат втори луѓе во министерствата!

admin
Владата на Република Македонија, во име на премиерот Зоран Заев, до Собранието на Република Македонија ја достави листата со предлози за заменици-министри. За заменици-министри по...
ВЕСТИ

Наместо ветуваниот нов клинички, граѓаните ќe добијат шминка на старите болници

admin
Во предизборниот период власта на граѓаните им ветуваше дека конечно ќе отпочне изградбата на нов клинички центар кој што се ветуваше и во претходниот состав...
ВЕСТИ

Џафери наликува на владин министер без ресор- ги брани Заев и Османи од прашања од јавен интерес

admin
Талат Џафери, наместо како Спикер се однесува како владин министер кој си ги штити колегите од пратенички прашања!, ова денеска преку статус на Фејсбук го...
ВЕСТИ

Преспанското езеро умира, власта без слух за решавање на проблемот

admin
Вистинска еколошка катастрофа му се случува на Преспанското езеро. Надлежните ниту работат на прецизирање на тоа кои се причините за оваа ситуцаија, уште помалку се...
ВЕСТИ

Родителите изреволтирани: Затечени од владините одлуки, се враќаат на работа без да имаат каде да ги згрижат дечињата!

admin
Иако Комисијата за заразни болести предлагаше продолженото породилно отсуство да се пролонгира до крајот на декември, сепак Владата одлучи од следната среда на работа да...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ се окрупнува против лагите криминалот и мафијата на Заев

admin
Обединувањето на раководни структури на Интегра и ВМРО-ДПМНЕ единствено го осуди СДСМ затоа што претставува неуспех на нивната политика и платените инсталации да предизвикаат процеп...
ВЕСТИ

Плевнелиев: Гоце Делчев е заеднички херој и за Бугарија и за Македонија

admin
Македонскиот јазик е реалност признаена и од Обединетите Нации – глас на разум доаѓа од Бугарија, откако изминативе денови прво Каракачанов, а потоа и Ковачев...
ВЕСТИ

Пинда за новиот стадион на Беласица: Градот и Македонија ќе бидат горди на него!

admin
Славчо Васков – Пинда, сопственикот на ФК Беласица, пред медиумите говореше за новиот планиран проект во Струмица, а тоа е доградба на стадионот „Благој Истатов“...