vesti24.mk

Tag : Топ тема

ВЕСТИ

Зибери: По скринингот на градинките и домовите за стари лица, следува скриниг на вработените во јавниот превоз

admin
Центрарот за јавно здравје во битката со Ковид ја вклучува и сопствената лабораторија. По скринингот на градинките и домовите за стари лица, следува скриниг на...
ВЕСТИ

Николоски: Прашање е дали и во 2020 година Македонија ќе добие датум за преговори

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето готување во емисијата „Топ тема„ ја информираше јавноста за неколку работи кои не и се познати на македонската...
ЗАБАВА

Избрани најлошите шифри на интернет за 2018. година

admin
Американската компанија „SplashData“ ја објави традиционалната годишна листа – „Топ 100 најлоши лозинки“ што ги користат луѓето на нивните интернет профили. Неприкосновен „шампион“ е познатата...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почнува забавата во новогодишната населба „Винтерленд“

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Парни ваљак“ ќе ги забавува скопјани на новогодишната ноќ

admin
На денешното рочиште за „крвавиот четврток“ беа презентирани докази од дополнителната листа на обвинителството. Помеѓу доказите беше и „вибер“ комуникација помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Одложено рочиштето за смртта на Никола Саздовски

admin
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со променлив интензитет има во Страцин, Гостивар, Маврово, Буково,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Полицајци бришеле снимки на снимателите зашто ја имало обвинителката во кадар

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 – Скопје поднесе обвинителен акт против...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Поднесено обвинение против пет лица кај кои била пронајдена дрога и оружје

admin
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје 1 – Скопје поднесе обвинителен акт против...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Благица Ласовска избрана за претседателка на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

admin
„Никогаш нема од нас да биде држава за почит со ваков однос. Се пали на отворено пред Собрание на Република Македонија, во импровизирано ќумбе од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Владата го усвои и го испрати до Собранието финалниот текст на предлог амандманите

admin
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денеска имаа средби со командантот на Здружената команда на сојузничките сили...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Нема пропуст кај судијата Пајазити кој му даде покана за затвор на Груевски

admin
Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, и началникот на Генералштабот на АРМ, генерал-мајор Васко Ѓурчиновски, денеска имаа средби со командантот на Здружената команда на сојузничките сили...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Пцости и закани меѓу демонстрантите од „Македонија бојкотира“ и адвокатот Тортевски

admin
Првите и најзначајни личности на традиционалната 27. манифестација во пресрет на Божик, што скопјани со симпатии ја прифатија и здушно ја поддржуваат, се избрани. Кум...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тасевски: Поминале многу години, обвинетите не можат да се сетат дали СМС-пораките се автентични

admin
Одбраната на обвинетите во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ на денешното рочиште поднесоа приговор до судот на материјалите што ги презентираше специјалното јавно обвинителство на...