vesti24.mk

Tag : топ 1

ВЕСТИ

Отворено писмо од Мицкоски до власта: Имаме заеднички непријател кој мора да го победиме-пандемијата која одзема животи

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави отворено писмо до власта за будење на свеста и подадена рака, заедничкиот непријател кој мора да го победиме е пандемијата...
ВЕСТИ

МВР контролира над 2.000 лица во самоизолација и 390 со решенија за здравствен надзор

admin
Министерството за внатрешни работи врши контрола на над 2.000 лица кои имаат наредба за самоизолација и на 390 кои имаат решенија за здравствен надзор во...
ВЕСТИ

Уште 5 македонски граѓани позитивни на коронавирус, вкупно 31 заболен

admin
Попладнево на коронавирус беа тестирани 10 пациенти, од нив 5 се позитивни на вирусот. Позитивна е сопругата на веќе дијагностицираниот пациент од Скопје и 4...
ВЕСТИ

Јанушев: Ги поднесовме кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ со кои што ќе издвојуваме победа на 12-ти април

admin
Само што ги поднесовме кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ, победничките кандидатски листи кои што на изборите на 12-ти април ќе издвојуваат една огромна, убедлива, историска победа...
ВЕСТИ

НОВИ ДЕТАЛИ: Возачот на заболените сопружници не е заразен, но заедно со 22 патници останува во изолација- тројца ја напуштиле Македонија

admin
Министерството за здравство информира дека возачот на автобусот со кој допатуваа двајцата ново-заболени пациенти е негативен на корона вирус. Тој денеска со нова тура патници...
ВЕСТИ

Сопружниците од Дебар позитивни на коронавирус- до 13 март без поголеми јавни собири

admin
Двајцата нови дијагностицирани пациенти позитивни на коронавирус се сопружници од село во близина на Дебар коишто во нашата земја пристигнале од Бреша, Северна Италија на...
ВЕСТИ

Голем празник за македонскиот народ: Прочка е ден за проштавање и очистување од гревовите

admin
Прочка претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Очигледно е дека проштавањето е обичај востановен под...
ВЕСТИ

Долгоочекуваниот дуел Мицкоски-Заев: Непристрасен поборник против неправдите наспроти шпекулант со стари тези

admin
Се случи и долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете македонски партии, Христијан Мицкоски од една страна и Зоран Заев од друга страна. Оцената е дека...
ВЕСТИ

Вечерашниот ТВ ДУЕЛ на Канал 5: Мицкоски убедлив и прецизен, Заев нервозен

admin
Вечерва се срушија рекордите на гледаност на емисијата „Само вистина„ на Канал 5, а како причина за тоа е долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете...
ВЕСТИ

Мицкоски: Ова за нив е борба за спас на мафијата, за мене е борба за спас на Македонија, Заев ќе падне!

admin
Правдата е нападната од неправдата, тука сме да ја кажеме вистината дека судската и обвинителската власт е брутално згазена, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...
ВЕСТИ

И на таблата во МОН стои РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА: Ќе бара ли Спасовски разрешување на Адеми, како на Мизрахи?!

admin
Дали техничкиот премиер Оливер Спасовски која бараше разрешување на Рашела Мизрахи од министерската позиција во министерството за труд и социјлана политика, ќе бара разрешување и...
ВЕСТИ

Мицкоски: Во Законот за ЈО Заев гледа спас за себе и за одговорноста после 12-ти април

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ синоќа зборуваше за донесувањето на Законот за Јавно Обвинителство при што...
ВЕСТИ

Мицкоски со пакет мерки за граѓаните и бизнисот: Повисоки просечни плати за 25%, пензии за 20%, инвестиции, пониски даноци

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес одржа прес-конференција на која објави пакет мерки за граѓаните и бизнисот. Тој пред јавноста се обврза за повисоки просечни плати...