vesti24.mk

Tag : топ 2

ВЕСТИ

Мицкоски убедлив победник на дебатата- Заев разочаран, нервозен и отсутен од реалноста

admin
Се случи долгоочекуваниот дуел помеѓу лидерите на двете македонски партии, Христијан Мицкоски од една и Зоран Заев од друга страна. Оценката е дека Мицкоски кој...
ВЕСТИ

БОРБА ЗА ПРАВДА И ПРАВДИНА: Организаторот на протестите во Тетово Блерим Ахмеди започна штрајк со глад

admin
Осумдневен притвор му е определен на организаторот на протестите од петокот во Тетово, Блерим Ахмеди, на кој се бараше правда и одговорност за 14-те жртви...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче и Заев поважни се грчките плажи од животот на 14-те изгорени во Тетово

admin
И во криминалот и во одморот се заедно, Венко Филипче и семејството Заеви, Зоран и Вице, ова денеска преку соопштение до јавноста го истакнуваат од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пожарите низ очите на Македонец од Словенија: Граѓаните беа исплашени, ако немаа помош, нивните села ќе изгореа

admin
Пожарите кој избувна во Македонија на почетокот на август, беа успешно изгаснати со помош на словенечките пожарникари заедно со австриските и бугарските пожарникари. Како што...
ВЕСТИ

Мисајловски: Вода стои, Ѓорче не стои! Уште од прв ден сме на терен да ги слушнеме предлозите на нашите соседи и пријатели за поубава општина

admin
Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Ѓорче Петров денеска оствари средба со граѓани на населбата Даме Груев. На таа средба, присуствуваше и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

НАЈМЛАДИОТ ПОЧИНАТ ИМАЛ САМО 38 ГОДИНИ – 21 лице се починати во болнички услови, едно лице во домашни услови

admin
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 8.192 тестирањe, а регистрирани се 1.250 нови случаи...
ВЕСТИ

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ ги открива имињата на дел од кандидатите за градоначалници

admin
Со почеток во 11 часот, во просториите на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, потпретседателот на партијата Владо Мисајловски ќе ги соопшти дел од кандидатите за...
ВЕСТИ

ОД ДЕНЕСКА: ГОБ „8 Септември“ и модуларната болница на Инфективна се отвораат за ковид пациенти

admin
Болницата „8 Септември“ и модуларната болница на Инфективна клиника од денеска се отвораат за прием на нови ковид пациенти. Растот на бројот на позитивни пациенти...
ВЕСТИ

Мицкоски: Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги потврди одлуките за кандидати за градоначалници, утре ќе бидат објавени досега утврдените

admin
Денес заседаваше Централниот комитет и ги потврди одлуките за кандидати за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ на престојните локални избори. И во текот на утрешниот ден ќе...
ВЕСТИ

САМО ВО ТРИ ГРАДА НЕМА КОРОНАВИРУС – а овие три града се новите жаришта на вирусот во Македонија

admin
Само Кратово, Крушево и Богданци немаат случај на заразен со коронавирус според последната статистика. Зад нив се Демир Хисар и Дојран и Македонска Каменица со...
ВЕСТИ

Даштевски: Првите 250 фингерпринт апарати за локалните избори ќе пристигнат на 25 август

admin
Државната изборна комисија (ДИК) го потпиша договорот со германската компанија „Дермалог“, која треба да ги набави потребните терминали за читање отпечатоци од прсти, системот за...
ВЕСТИ

Стоилковски: Режимот спроведува класична системска корупција за над 20 илјади буџетари!

admin
Режимот на власт освен за поткуп не знае за ништо друго! Одлучи да доделува до 30% на плата на администрацијата по министерствата, на стартот на...
ВЕСТИ

Заврши борбата со огнената стихија: Изгасен големиот пожар кој ги имаше зафатено Берово, Пехчево и Делчево

admin
По неколкудневна  борба со огнената стихија над с. Будинарци, попладнево големиот шумски пожар е совладан. Со тоа целосно е изгаснат големиот шумски пожар кој го...