vesti24.mk

Tag : Топ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Почина градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски

admin
Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) возврати на првата најава за филмот „Selling Lies“, со кој Македонија е претставена единствено како земја на лажните вести. Документарниот филм...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Операцијата во Германија успешно заврши, Сара Настеска се чувствува добро

admin
Од денеска до 31 декември, Градот Скопје за граѓаните во главниот град подготви најразлични доживувања и незаборавна забава за новогодишните празници во населбата „ВИНТЕРЛЕНД“ на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Заев како опозиционер се перчеше, а сега не сака да излезе на дебата

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вчера вечер оствари средба со голем број на членови и симпатизери на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Виница. На...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Намалена видливост поради магла на Ѓавато, Буково и Плетвар

admin
Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД) возврати на првата најава за филмот „Selling Lies“, со кој Македонија е претставена единствено како земја на лажните вести. Документарниот филм...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Дебата: Невладините се судрија со власта „План има, пари нема, помина и оваа зима во чад и гушење“

admin
Во дебатната емисија на Макфакс на која се говореше за проблемот со аерозагадувањето, претставници на невладиниот сектор се судрија со власта, особено за планот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Амнестијата ќе донесе и помали затворски казни, дали ќе се менува обвинението?

admin
Во дебатната емисија на Макфакс на која се говореше за проблемот со аерозагадувањето, претставници на невладиниот сектор се судрија со власта, особено за планот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Јанакиевски: Животните што се хранат од медицинскиот отпад од македонските депонии се поголема закана од фабриката за преработка

admin
По реакциите во врска со највата за изградба на фабрика за преработка на медицински отпад  на земјиштето во дворот на поранешната фабрика „Металски завод –...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пепиќ: Се колнам во своите чест и вера дека не го удрив Села

admin
Во една од вибер-комуникациите помеѓу актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и обвинетиот пратеник Јохан Тарчуловски, кои јавното обвинителство денеска ги презентираше на рочиштето за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тарчуловски до Мицкоски по апсењата за 27 април: Не е фер да се враќаме во Собрание додека не ги пуштат луѓето од притвор

admin
Во една од „вибер“ комуникациите помеѓу актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и обвинетиот пратеник Јохан Тарчуловски, кои јавното обвинителство денеска ги презентираше на рочиштето...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Василевски пред 27 април: Подобро е во Собрание да одиме без кравати, да не ни пречат

admin
На денешното рочиште за „крвавиот четврток“ беа презентирани докази од дополнителната листа на обвинителството. Помеѓу доказите беше и „вибер“ комуникација помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Снимателите денеска куртулија од дополнителни проверки поради снимање на обвинителките

admin
„Последно што помнам е дека во прес-центарот на Собранието врз пратениците се фрлаа предмети. Видов како кон мене фрлија монитор од компјутер и веднаш потоа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Штрајкот прекинат, затворениците ќе преговараат со Владата за амнестија

admin
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ги прими акредитивните писма на новоименуваните амбасадори на Република Косово и на Република Бугарија во Република Македонија. На средбата...