vesti24.mk

Tag : торонто

БАЛКАН ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА СВЕТ

Канадски фирми ги тресе златната треска на Бор

Ferad Aruc
Рудникот „Чукару пеки”, кој постои само на хартија во бизнис-плановите на компанијата „Невсун“, стана плен околу кој на берзите во Торонто и Њујорк се борат...
СВЕТ

Светот му се восхитува на храбриот полицаец! Напаѓачот го држел на нишан и вика: Пукај ме во глава! Убиј ме!

Ferad Aruc
Напаѓачот кој со комбе се качил на тротоар и влетал меѓу пешаци во северното предградие на Торонто, убивајќи 10 лица, а нанесувајќи им повреди на...
СВЕТ

Откриен страшниот мотив за масакрот во Торонто

Ferad Aruc
Инспекторите кои се занимаваат со нападот со комбе во канадскиот град Торонто, каде вчера биле убиени 10 луѓе, го разгледуваат тероризмот како веројатен мотив на...
СВЕТ

Канада: Со комби влетал меѓу пешаци и убил девет лица – погледнете го драматичното апсење на напаѓачот

Ferad Aruc
Како што пренесуваат канадските медиуми кои што се повикуваат на директни извори од истрагата, најмалку 9 лица се убиени откако комби влетало меѓу пешаци. Девет...
СВЕТ

Драма на аеродром: Се судриле два авиона, избил пожар, патниците врискале во паника

Ferad Aruc
Одреден број на патници биле евакуирани од авион на аеродромот Пирсон во Торонто, кога две летала се судриле на писта. Тогаш избил и мал пожар,...