vesti24.mk

Tag : торта

ЗАБАВА

Нема да му одолеете на ова слатко задоволство: Направете си чоколаден леб каков што досега немате пробано

admin
Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште утре. Потребни состојки: 180 г путер, омекнат на собна температура 180 г шеќер 3 јајца,...
ЗАБАВА

Оваа торта се вика „Мрзлива жена“, кога ќе го прочитате рецептот ќе го сфатите нејзиното име

admin
Десерт кој лесно се прави, а брзо се јаде. Оваа торта се вика Мрзлива жена, а веднаш ќе сфатите зошто. Многу е лесна не може...
ЗАБАВА

Нарачала торта „еднорог“ за својата ќерка, но она што го добила е срамно (ФОТО)

admin
Александра Шредер од Мичиген долго го планирала 5. роденден на својата ќерка, но вели дека се` се претворило во катастрофа поради слаткарницата од каде ја...
ЗАБАВА

Купиле торта за прослава на матура: Кога сакале да ја исечат следело непријатно изненадување

admin
Семејство од американската сојузна држава Тексас било непријатно изненадено кога за својата матурска прослава добиле торта од стиропор. Имено, Марса Флорес нарачала торта на катови...
ЗАБАВА

Омилена торта на принцот Вилијам и кралицата Елизабета: Пробајте го и вие ова вкусно парче

admin
Чоколадната торта има многу малку состојки и не се пече, што ја прави одличен избор за оние кои не се снаоѓаат најдобро во кујната. Оваа...
ЗАБАВА

Одлична за Новогодишната ноќ: Чоколадна торта со костени и бадеми

admin
Одличен предлог за торта за Новогодишната ноќ. Изненадете ги пријателите… Потребно е:500 г мармалад од костени200 г млечно чоколадо200 г путер6 јајца100 г мелени бадеми3...