vesti24.mk

Tag : Тоше Проески

ЗАБАВА

„Рај во рајот“: Прекрасно место посветено на Тоше Проески, стихови од кои се распарчува душата (ФОТО)

admin
Еко село наречено „Рај во рајот“ е отворено на околу 80 километри од Сараево. Ова прекрасно место е посветено на македонскиот ангел, непрежалениот наш Тоше...
ЗАБАВА

Тон емоции: Пар со оштетен слух на свадбата на знаковен јазик ја изведе „Немир“ од Тоше и Каролина (ВИДЕО)

admin
Христина Божиновска и Лазар Ѓиков со насмевка на лицата ќе се сеќаваат на свадбениот ден. Парот со оштетен слух свадбениот танц го замени со специјална...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ТОШЕ: Ќе пеам за сите партии само во еден случај (ФОТО)

admin
Како велеше човекот со големо срце Тоше Проески: Ќе пеам за партии само во овој случај (ФОТО) Како велеше нашиот драг Тоше: Подобро парите што...
БАЛКАН

Јелена Карлеуша објави фотографија со Тоше Проески која досега ја немаме видено

Ferad Aruc
Роденденот и датумот кога ја загубивме нашата музичка легенда не се единствени кога треба да се сеќаваме на него, а тоа го покажа и Јелена...
СВЕТ

Менаџерката на Тоше ја отвори душата за хрватските медиуми: Немам потреба да бидам видена на гробот

Ferad Aruc
За Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески, 16 октомври засекогаш ќе биде синоним за болка. Таа ноќ, Тоше го загуби животот во сообраќајна несреќа. По...
ЖИВОТ

Никогаш не му отидов на гробот и не ги слушам неговите песни – проговори менаџерката на Тоше!

admin
За Љиљана Петровиќ. менаџерката на починатиот пејач Тоше Проески, 16. октомври 2007 година за секогаш ќе биде синоним за болка. Таа ноќ по враќањето од...
ЖИВОТ

Балканските ѕвезди се сетија на Тоше: Пријателу, не прифаќам дека те нема

admin
Поп-ѕвездата Тоше Проески на 16 октомври пред десет години загина во сообраќајна несреќа на автопатот кај Нова Градишка, Хрватска. Сообраќајната несреќа се случи утрото во...
ЖИВОТ

Се ќе ви стане јасно: Најголемиот хит на покојниот Тоше крие голема тајна на човек кој убил и страдал поради љубов

admin
Популарниот пејач Тоше Проески трагично настрада  на 16 октомври 2007 година. Наскоро ќе се наврши деценија откако овој млад уметник не е повеќе меѓу живите....