vesti24.mk

Tag : травел

ТРАВЕЛ

Женева – град во кој живеат луѓе од 187 земји од светот!

admin
Природната убавина, езерата, Монблан, изобилие од различни култури и удобната колевка на локалните жители, се само некои од причините зошто Женева е омилен град на...
ТРАВЕЛ

Најубавите места на Светот за романтичен одмор

admin
Има ли нешто поубаво од романтичен одмор со саканиот? Овие места се едни од најубавите во светот каде што можете да заборавите на секојдневниот живот...
ТРАВЕЛ

Ако планирате одмор во Грција, годинава во просек е за 20 отсто поскапа од лани

admin
Какви ќе бидат цените оваа година во омиленото место за летување за Македонците? Засилените контроли на даночните инспекции и кризата во Турција ја поскапеа Грција....