vesti24.mk

Tag : Трагедија

ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: Млад Македонец загина во Грција

admin
22-годишно момче од Македонија загинало во сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 06:30 часот во познатото грчко летувалиште Халкидики, објави грчкиот портал „Halkidikinews“ Порталот...
ВЕСТИ

Трагедија во Македонија: Маж почина по пат додека го носеле на клиника

admin
На 02.07.2021 во СВР Штип е пријавено дека околу 10:00 часот на пристапен пат во близина на асфалтната база на место викано „Ежово Брдо“, се...
ВЕСТИ

Трагедија на Гинекологија: Почина 33-годишна пациентка

admin
На Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, вчера починала 33-годишна пациентка. На социјалните мрежи се споделуваа информации дека на пациентката и биле пресечени цревата,...
ВЕСТИ

Трагедија: Младиот охриѓанец кој почина од коронавирус дошол од Словенија за да си ја посети тешко болната мајка

admin
Најмладиот од 35-те лица што починаа од коронавирус во последното деноноќие, 28-годишниот охриѓанец Лазар Секулоски, дошол од Словенија, каде што работел, за да ја види...
ВЕСТИ

Трагедија: Маж загинал во сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

admin
Едно лице загинало во сообраќајна незгода што утринава се случила на автопатот Велес – Скопје пред тунелот кај Катланово, а уште едно лице е повредено,...
ВЕСТИ

Монструозно убиство во Гостивар: Со секира и нож си ја убил сопругата

admin
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар, во координација со екипа на крим техника од Министерството за внатрешни работи, изврши увид на местото каде...
ВЕСТИ

ДЕДО СИ ЈА ПРЕГАЗИ ВНУКАТА: Малолетничка паднала од трактор и починала на лице место

admin
Шеснаесетгодишна малолетничка од радовишкото село Габревци вчера била прегазена од тракторска полуприколка откако паднала од тракторот, соопшти полицијата. Според Хризантема Рендевска, портпаролка на СВР-Струмица, тракторот...
ВЕСТИ

ДЕТАЛИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО ПРЕСПА: Загина жена, тешко повредени три лица, меѓу нив и 10 годишно дете

admin
Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево во Преспа, едно лице загина, а три се тешко повредени, меѓу кои е и 10 годишно дете,...
ЗАБАВА

ШОК ВИДЕО: Медицинска сестра ги снимила последните денови пред коронавирусот да ја победи

admin
Педесет и две годишната Памела од САД си ги снимила своите последни денови по долга и тешка борба со коронавирусот. Видеото е шокантно, а на...
ВЕСТИ

Уште една трагедија денес ја потресе Македонија: Почина тинејџер, познат неговиот идентитет

admin
Почина 19-годишниот Бојан Смилески, еден од тројцата повредени во сообраќајната несреќа што се случи во четвртокот на стариот пат Тетово-Скопје. Тој им подлегнал на повредите...
ВЕСТИ

Познат идентитетот на работникот кој загина по пад од зградата на ФФМ

admin
Педесет и шестгодишен работник денеска попладне паднал додека изведувал работи на зградата на ФФМ и починал на лице место. -Во 16:06 часот пријавено е дека...
ЗАБАВА

Трагична љубовна приказна го расплака светот: Ги загубија животите во рок од неколку часа- еве ги деталите

admin
Илјадници фунти се собрани за да им се помогне на семејствата на британската двојка која почина од период од неколку часа во Австралија. Поранешниот рагбист...