vesti24.mk

Tag : трактор

ВЕСТИ

ДЕДО СИ ЈА ПРЕГАЗИ ВНУКАТА: Малолетничка паднала од трактор и починала на лице место

admin
Шеснаесетгодишна малолетничка од радовишкото село Габревци вчера била прегазена од тракторска полуприколка откако паднала од тракторот, соопшти полицијата. Според Хризантема Рендевска, портпаролка на СВР-Струмица, тракторот...
ВЕСТИ

Се судрија трактор и мотор, маж тешко повреден

admin
На 31.08.2019 во 15:50 часот било пријавено дека на локалниот пат Македонска Каменица – с.Тодоровци, кај местото викано „Ѓурѓина ливада“ се случила сообраќајна незгода помеѓу...
ВЕСТИ

Четири годишно дете прегазено од трактор, со тешки повреди пренесено во болница

admin
Четири годишно дете е тешко повредено откако паднало од приколка и било прегазено од трактор. Несреќата, информираат од МВР, се случила во беровско Двориште вчера...