vesti24.mk

Tag : Трамп и ердоган

Uncategorized

ТРАМП И ЕРДОГАН ИЗНАЈДОА СОГЛАСНОСТ: Мора со заеднички сили да се бориме против тероризмот

admin
По средбата со Ердоган, Трамп рече дека побараното американско оружје од страна на турскиот претседател ќе биде доставено во најкус можен рок. САД и Турција...