vesti24.mk

Tag : транспаренси

ВЕСТИ

Транспаренси поднесе кривична пријава до ОЈО за незаконски исплати во Агенцијата за филм на РМ

admin
Транспаренси Интернешнел Македонија денеска соопшти дека до Основното јавно обвинителство во Скопје поднело кривична пријава во врска со незаконските исплати од Агенцијата за филм. Кривичната...