vesti24.mk

Tag : трансплатација на лице

ЗАБАВА

ФОТО: Почина жената на која за првпат во Америка и беше извршена трансплатација на лице

admin
Почина Кони Кулп, жената на која и беше извршена првата транслатација на лице во Америка, откако била застрелана во лице. Кулп почина на 57 годишна...