vesti24.mk

Tag : трансплатација

ВЕСТИ

На 16-годишна пациентка ѝ е извршена трансплантација на матични клетки од несроден донор

admin
На 16-годишна пациентка на Универзитетската Клиника за хематологија во Скопје ѝ е извршена трансплантација на матични клетки од несроден донор, а материјалот за пресадување во...
ЗАБАВА

БРАТСКА ЉУБОВ: Момче ослабнало 30 килограми за да на братот близнак му донира бубрег! (ФОТО)

admin
Луѓето се подготвени да направат најголеми жртви кога животот на член на семејството е во опасност. Далтон Игли открил проблеми со крвниот притисок пред четири...