vesti24.mk

Tag : трајан димковски

ВЕСТИ

Трипуновски ексклузивно за ТВ 24: Димковски и Николовски дале една иста парцела на две различни физички лица

admin
Цветан Трипуновски, дополнителен заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната гостување во емисијата „Тренд Анализа“ на ТВ 24, анализира дека, како...
ВЕСТИ

Ташковски до Димковски: Министре, зошто на протестот употребивте вооружени полицајци против земјоделците?

admin
Зошто на протестот, господине министре, употребивте вооружени полицајци против земјоделците? Ова прашање го постави Стојче Ташовски, земјоделец од Лешово до министерот за земјоделство Трајан Димковски...