vesti24.mk

Tag : Трајко Славевски

ВЕСТИ

Славески до Заев: Доколку продолжите со легализација на марихуана штетата која ќе биде направена во македонското општество ќе биде многу голема

admin
-Сега секој може да го погледне предлогот на буџетот и мислам дека не е случајно што се наметна прашањето околу даночните приходи кои се укосница...
ВЕСТИ

Славевски: Светска Банка констатира во период од воведување на рамниот данок се зголемува средната класа во Македонија

admin
Висок функционер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски вечерва гостуваше во емисијата „Топ Тема“ при што посочи дека рамниот данок е корисен, а за тоа...