vesti24.mk

Tag : Трајче Димков

ВЕСТИ

Пратеникот Димков повика: Крајно време е за Семакедонско помирување и обединување

admin
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Трајче Димков денеска постави свежо цвеќе во чест на 70 години од крајот на граѓанската војна во Егејска Македонија пред споменикот во...