vesti24.mk

Tag : трговија со органи

СВЕТ

На Кипар уапсен Израелец обвинет за трговија со органи на Косово

Ferad Aruc
Израелскиот државјанин Моше Харел, обвинет дека е вмешан во аферата со трговијата со човечки органи на Косово пред десет години, уапсен е на Кипар а...