vesti24.mk

Tag : трговска војна

ВЕСТИ СВЕТ

Трамп и Јункер се обидуваат да ја спречат трговската војна: Ние сме сојузници, а не непријатели

Ferad Aruc
Првиот човек на Европската комисија смета дека Брисел и Вашингтон треба да соработуваат, а не да се отвораат трговски војни помеѓу двете страни. Претседателот на...
СВЕТ

Кина продолжува да заканува и да штети американската економија: Еве зошто еден потег на Пекинг толку го заболел Вашингтон

Ferad Aruc
Кинеските мерки во секторите на аеронаутиката и автомобилите го погодуваат срцето на американската економија, каде се погласна е осудата на растот на тензиите кои влијаат...
СВЕТ

Трговска војна! Кина го возвраќа ударот и воведува царина за американските продукти!

Ferad Aruc
Кина најавила листа од американски производи, вредни 3 милијарди долари, кои се на мета на можна одмазда во тарифниот спор со претседателот Доналд Трамп и...