vesti24.mk

Tag : тренинг

ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

С*ксот како тренинг: Најмногу калории се трошат стоејќи, најмалку во лежачка положба

admin
Сексот за време на кој двајцата партнери стојат согорува најмногу калории, додека ако сакате да добиете форма со секс, треба да избегнувате лежечки пози, советуваат...
ЗАБАВА

Погледнете што направи Едина Муса за време на тренинг (ФОТО)

admin
Минатата вечер во 20 часот нашата екипа успеа да ја „улови“ познатата кошаркарка во досега невидено издание. Имено, таа за време на тренинг со својот...
СПОРТ

Серхио Рамос дојде на тренинг со „Фиќо“ и ги насмеа присутните во тренинг центарот

Ferad Aruc
Капитенот на Реал Мадрид, ги изненади сите присутни пред тренинг-кампот на клубот кога пристигна со Seat 600, или кај нас многу попознато како „Фиќо“. Сите...