vesti24.mk

Tag : Трст

БАЛКАН

Невремето направи хаос во Хрватска: Дождот ја потопи Ријека, а паѓа и снег

admin
Невреме проследно со грмежи и пороен дожд, како и снег на повисоките места, денеска го погоди реонот на североисточниот дел на Јадранското Море, на потегот...