vesti24.mk

Tag : трудница

ЗАБАВА

ВИДЕО: Ја воодушеви публиката со кореографијата, трудница во 35. недела заигра салса

admin
Бременоста кај секоја жена влијае поинаку. Некои со месеци лежат во кревет, додека други се хиперактивни. Оваа трудница заблеска на танцовиот подиум во високи потпетици...
ЗАБАВА

Трудница влетала сред венчавка и го разоткрила младоженецот: „Чекам дете од тебе“ (ВИДЕО)

admin
Снимка од една венчавка во Детроит станала вирална на социјалните мрежи. Имено, за време на венчавката жена влетала и го разоткрила младоженецот, велејќи дека чека...
ЗАБАВА

Совети: Ковид-19 и бременоста

admin
Министерството за здравство, во соработка со УНФПА и ХЕРА изготви препораки и брошура на македонски и на албански јазик за антенатална и интерпартална грижа, во...
ЗАБАВА

Молела да ја породат пет недели порано како мажот не би ја дознал вистината: Потоа го погледнал бебето и останал шокиран

admin
Лејси Виндам, докторка од здравствениот центар во Тенеси, неодамна доживеа ситуација во која идните родители потполно ја оставиле без текст. Сите со салата за породување...
ЗАБАВА

На трудница и дијагностицирале рак на мозокот, па и дале уште 4 дена живот: Следело нешто на што никој не се надевал (ВИДЕО)

admin
Ешли Халфорд била трудна само три месеци кога забележала необичен израсток на вратот. Неколку недели подоцна почнала да се чувствува доста лошо, а докторите и...