vesti24.mk

Tag : труп

ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА КАЈ СТРУМИЦА: Пронајден труп во водите на акумулацијата „Турија“

admin
Попладнево околу 18 часот во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица е пронајден човечки труп во резервоар за гориво од товарно моторно возило. Веста за...
Uncategorized

Кинеско руски авион конкурент на Боинг и на Ербас

admin
Проектот ќе располата со вкупна вредност од  13-20 милијарди долари а првиот произведен авион ќе го носи името „929“. Кина и Русија формираа заедничка компанија...