vesti24.mk

Tag : тумор

ЗАБАВА

Многу е важно да го знаете ова: Пациенти со тумор на мозокот откриле кои симптоми ги игнорирале на почетокот

admin
Пациенти заболени од тумор на мозкот во новата студија откриле некои помалку познати симптоми на својата болест, кои на почетокот не ги сфаќале како сериозни....
ЗАБАВА

Вереник без емоции: Ја оставил пред свадбата бидејќи имала тумор на мозок и се здебелила 30 килограми

admin
Манекенка се разболела од тумор на мозокот, но најголемо разочарување и било кога вереникот ја оставил на само една недела пред планираната венчавка. Британката Емили...
ЗАБАВА

Македонец кој го менува светот: Доктор Виктор Груев со значајно откритие за туморот

admin
Изумот на македонскиот научник од Универзитетот од Илиноис, Сад, Виктор Груев (42) кој дизајнирал специјална камера со која хирурзите во текот на оперцијата можат да...
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Имала главоболка, докторите мислеле дека е мигрена: Потоа сите ја дознаа ужасната вистина и тешка дијагноза

admin
24-годишната Хоуп Стрингер имала силни главоболки, кои мислела дека и се од мамурлак. Таа излегла една вечер со своите пријатели, а последиците ги почувствувала веднаш, ...