vesti24.mk

Tag : туризам

ЗАБАВА

Оваа земја годишно ја посетуваат само 150 туристи

admin
Верувале или не, дури 30 проценти од интернационалните патувања се одвиваат во само пет земји: Шпанија, Кина, Италија, САД и Франција. Дури 20 земји заземаат...
ВЕСТИ

„Постизборна амнезија и за ветувањата во туризмот“

admin
СДСМ во својот План за живот ветуваше паметен урбан развој на општините, пешачки и велосипедски патеки, катни гаражи, кружни текови, обиколница, експресни патишта и уште...
ЗАБАВА

Видови туризам кои не се за секој: Дали би се осмелиле? (ВИДЕО)

admin
Најновиот документарен филм на Нетфликс посветен на мрачниот туризам и истражува дестинации кои промовираат смрт, уништување, катастрофа и трагедија. Мрачниот патопис е прикажан премиерно на...