vesti24.mk

Tag : Туристичка дестинација

ЗАБАВА

Оваа земја може да ја тргне Франција од тронот и да стане најпосакувана туристичка дестинација

admin
До 2030 година Кина може да ја истисне Франција од првото место по посетеност и туризам, посочува новиот извештај на Евромонитор Интернајшнл. Туризмот моментно е...
СВЕТ

Турција, шеста земја која привлекува најголем број туристи во светот

Ferad Aruc
Според податоците на Светската туристичка организација при Обединетите нации (СТООН), 39,9 милиони туристи ја посетија Турција во 2017 година. ЛЕЈЛА АТАМАН КОЈУЏУОГЛУ – Турција, која...