vesti24.mk

Tag : Туристи

ЗАБАВА

Таџ Махал по шест месеци повторно отворен за посетители

admin
Едно од најпознатите светски зданија, Таџ Махал по шест месеци е повторно отворено за посетители. Ова беше најдолг период во кој некогаш храмот бил затворен,...
ЗАБАВА

Видео кое буквално ќе ве разочара од човечкиот род: Туристи натераа сиромашно девојче да јаде лута пиперка за пари

admin
Не е срамота да се биде сиромашен.Срамота е да се биде бездушен богат човек опкружен со сиромашни чесни луѓе. Овие туристи, за да се потсмеваат...
ЗАБАВА

Мечка им пришла на туристи додека правеле селфи: Ги душкала, им влегла во кадар, па ги изненадила

admin
Група планинари во Мексико успеале да останат смирени, па дури и да направат селфи со љубопитната мечка која им пришла. На снимката се гледа како...
ЗАБАВА

Туристи од Австрија пристигнаа во Црна Гора со трактори

admin
На прагот на туристичката сезона во Црна Гора, поради пандемијата на коронавирусот има 90 отсто помалку туристи него претходната година. Поради тоа, секој кој е...
ЗАБАВА

Туристи пронашле авион урнат пред 68 години

admin
Туристи кои се искачува по Сајанските планини го пронашле авионот „Ан-2“ кој се урнал во 1951 година. Во соопштението од регионалната дирекција на руското Министерство...
ЗАБАВА

„Ам како мојш да ги сакаш?“ ХИТ фотографија- еве како одат Скопјани на плажа во Охрид

admin
На социјалните мрежи кружи хит фотографија на која опишува како Скопјаните одат на плажа во Охрид. „На само едно метро од водата, со кола, и...
ЗАБАВА

Пропаѓа најубавата зимска дестинација- чекаме туристи, а добиваме само откази

admin
Ваквото време им носи милионска загуба на жителите на Рованиеми, родното место на дедо мраз на северот на Финска, во лапонија , каде наместо да...
ЗАБАВА

Лавица се дружела со туристите: Пришла до возилото и почнала да се гали, а тоа што следувало потоа ќе ве остави во неверување (ВИДЕО)

admin
Доказ дека дури и големите мачки се големи „мази“ е ова видео на кое се гледа како една возрасна лавица им приоѓа на група туристи,...
ЗАБАВА

Нова атракција во Северна Кореја: Kампување во близина на вулкан чија ерупција била најголема во историјата на оваа држава (ФОТО)

admin
Странските туристи кои ја посетуваат Северна Кореја сега имаат можност да кампуваат во близина на најголемиот вулкан во таа земја. Во надеж дека делот од...
СВЕТ

Туристи од целиот свет ќе дојдат во Босна да го видат ова: Погледнете што откри овој археолог

Ferad Aruc
Археологот Семир Османовиќ тврди дека пронашол необична карпеста форма во обилк на совршена топка во шумата кај Завидовиќ ( Босна и Херцеговина) и верува дека...