vesti24.mk

Tag : турист

ЗАБАВА

Мачу Пикчу отворен за само еден турист од Јапонија

admin
Перу го отвори Мачу Пикчу само за еден јапонски турист, кој чекаше скоро седум месеци за да влезе во архитектонскиот древен комплекс на Инките. Туристот...
ЗАБАВА

Турист напишал негативна препорака во хотел во Тајланд, сега му се заканува затвор

admin
Американецот Весли Барнс, кој што работи на Тајланд е уапсен поради наводно нанесување штета на угледното одмаралиште „Си Вју“ на островот Кох Чанг. Господин Барн...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Сакал да го погали лавот и го разбеснил- набрзо се покајал

admin
Една видео снимка предизвика бура од реакции откако на Јутјуб беше објавена и именувана како „најглупавиот турист во историјата“. На видеото се гледа како лавот...